TP-LINK představuje bezdrátové cloudové kamery NC210 a NC230 s HD rozlišením a detekcí zvuku

Společnost TP-LINK, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, uvádí na český trh bezdrátové cloudové kamery NC210 a NC230 s vysokým rozlišením obrazu.

Obě se k síti připojují prostřednictvím Wi-Fi, a to rychlostí až 150 Mbit/s. Kamery s ukládáním záznamu do cloudu se hodí k ostraze majetku, jako pomůcka při péči o děti či seniory apod. Kamery, které lze ovládat na dálku přes internet nebo pomocí mobilní aplikace, dokáží e-mailovou zprávou upozornit na pohyb a zvuk ve střeženém prostoru, pořídit záznam a ihned jej odeslat pro rychlý zásah v případě narušení. Zařízení NC230 nabízí navíc i noční režim s dosahem až 5,5 m.

Řešení pro každý prostor

Cloudová kamera TP-LINK NC210/230 je bezdrátové monitorovací zařízení s bezplatným streamováním obrazu v reálném čase. Dokáže reagovat na změny ve sledovaném prostoru – pohyb a zvuk – a v případě zachycení nežádoucí události zašle uživateli upozornění e-mailem. Dosah obou kamer činí 5,5 metru, v případě NC230 i ve tmě díky systému pro noční vidění. NC210 oproti tomu nabízí širší úhel záběru a světelnější objektiv. Snímání ve vysokém rozlišení 720p zaručuje ostrý a zřetelný obraz. Parametry obrazu jako jas, kontrast a sytost barev lze přizpůsobit prostředí. Kameru lze umístit na strop, stěnu, či vodorovnou podložku.

Kamera NC210 je napájena standardním USB konektorem. Model NC230 je vybaven i konektorem RJ45 pro kabelové připojení do místní sítě LAN namísto Wi-Fi.

Cloudový přenos do jakéhokoli zařízení

Obraz z kamery se přenáší přes cloudový server tplinkcloud.com, kde je po přihlášení k dispozici z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. Přenos dat přes Wi-Fi probíhá rychlostí 150 Mbit/s, což zajišťuje plynulý záznam videa bez zadrhávání a prodlev.

Vedle sledování a řízení pomocí webového rozhraní z počítače připojeného k internetu je možné kamery NC210/230 ovládat prostřednictvím mobilní aplikace tpCamera pro tablety a chytré telefony se systémem iOS a Android. Aplikace TP-LINK tpCamera je k dispozici ke stažení v obchodech Google Play, respektive Apple Store. Aplikace umožňuje kameru ovládat, sledovat přenášený obraz a pořizovat videozáznam nebo fotografie.

Cloudové kamery NC210 a NC230 jsou již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK a to za doporučenou koncovou cenu 1499 Kč a 1699 Kč.

Klíčové vlastnosti:

  • Čistý a detailní obraz ve vysokém rozlišení 720p (HD)
  • Dosah až 5,5 metru za světla, u NC230 i ve tmě
  • 4x digitální zoom u NC230
  • Komprese videa H.264 v reálném čase snižuje nároky na kapacitu připojení k internetu
  • Rychlé a stabilní bezdrátové připojení k místní Wi-Fi síti rychlostí 150 Mbit/s
  • Upozorňování na pohyb a zvuk prostřednictvím e-mailu
  • Snadná instalace, konfigurace a zobrazení s aplikací tpCamera pro iOS nebo Android
  • Portál tplinkcloud.com pro přístup k přenášenému obrazu a správu zařízení
  • Integrovaný mikrofon
  • Jednoduché nastavení sítě stisknutím tlačítka Wi-Fi Protected Setup (WPS)