Switche TP-LINK T1600G-28PS a T2600G-28TS nabídnou kombinaci hlasových, datových a video služeb i široké možnosti řízení provozu

Společnost TP-LINK, přední světový dodavatel síťových produktů pro podniky i domácnosti, představuje na českém trhu nové 24portové gigabitové switche s označením JetStream T1600G-28PS a T2600G-28TS. Oba switche nabízí 4 kombinované sloty SFP pro provoz hlasových, datových a video služeb. Vedle vysokého výkonu a pokročilých bezpečnostních funkcí skýtají i bohaté možnosti řízení provozu na druhé síťové vrstvě a pohodlnou správu.

Bezproblémové napájení přístupových bodů nebo kamer

Všech 24 portů switche T1600G-28PS podporuje standard IEEE 802.3at/af pro napájení koncových zařízení přes ethernetové kabely o celkovém příkonu až 192 W. Tímto efektivním a úsporným způsobem lze napájet například bezdrátové přístupové body, bezpečnostní kamery, IP telefony a další zařízení.

Řízení provozu a zabezpečení na pokročilé úrovni

Oba switche nabízí širokou paletu funkcí na 2. síťové vrstvě včetně protokolu 802.1Q pro VLAN, izolaci portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a řízení toku dat podle standardu 802.3x. Nechybí pokročilé funkce pro údržbu sítě včetně detekce zpětných smyček a diagnostiky kabelů. Nechybí ani IGMP snooping, který zajišťuje, aby multicastový provoz směřoval pouze do příslušných skupin, které jej chtějí přijímat. Přepínač dále filtruje IGMP pro každého odběratele na úrovni portů a brání tak neoprávněnému přístupu k multicastům. Funkce Storm Control brání zahlcení sítě broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety.

K dispozici jsou i nástroje pro řízení provozu na vrstvách L2 a L4 včetně nastavení priorit pro různé druhy dat, např. podle IP nebo MAC adresy, TCP nebo čísla UDP portu. Díky tomu lze zajistit čistý přenos hlasu a obrazu bez zadrhávání a výpadků.

Dokonalá kontrola a silné zabezpečení

Switche TL1600G-28PS a T2600G-28TS se vyznačují jednoduchostí použití i správy. Pro zapojení a konfiguraci mají administrátoři k dispozici přehledné webové grafické rozhraní, příkazovou řádku a podporu protokolu SNMP (v1/2/3). Funkce RMON umožňuje na dálku získávat informace o stavu sítě a upozorňovat na abnormální aktivitu. Protokol 802.1X a Radius Authentication umožňují ověřování síťových klientů prostřednictvím externího serveru Radius.

 

Klíčové vlastnosti:

  • 24 gigabitových portů + 4 kombinované SFP sloty
  • U modelu T1600G-28PS podpora standardu 802.3at/af pro napájení přes Ethernet (až 192 W)
  • Integrované bezpečnostní funkce vč. 802.1Q VLAN, Port Security a Storm control
  • Nastavení priorit portů na úrovni L2/L3/L4 a IGMP snooping pro optimalizaci přenosu hlasu a videa
  • Efektivní nástroje pro správu a nastavení vč. grafického rozhraní, příkazového řádku, SNMP a RMON
  • Ověřování uživatelů pomocí externího serveru Radius